İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Togg seri üretim bandında! Yeni model tanıtıldı

Uzun zamandır beklenene an nihayet geldi. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu ya da bilinen adıyla Togg, Türkiye’nin ilk yerli ve milli elektrikli otomobil modeli için seri üretim faaliyetlerini başlattı. Biz de SDN ekibi olarak Gemlik tesisinde düzenlenen etkinliğe katılım sağlayarak her bir adımı anbean sizlerle paylaştık. İşte seri üretim bandından çıkan ilk Togg otomobiller, özellikleri ve fiyat açıklaması…

Togg C-SUV seri üretim bandında! Hakkında bilinen her şey

Devam eden Togg canlı yayınını yukarıdaki bağlantı üzerinden izleyebilirsiniz.

Anadolu Grubu (yüzde 23), BMC (yüzde 23), Turkcell (yüzde 23), Zorlu Holding (yüzde 23) ve TOBB (yüzde 8) ortaklığında kurulan Togg, bugün fikri ve sınai mülkiyet hakları Türkiye’nin elinde olan yerli ve milli ilk elektrikli otomobil modelini seri üretim bandından çıkardı. SDN ekibi olarak katılım sağladığımız etkinliği yukarıdaki bağlantı üzerinden izleyebilirsiniz.

Togg özellikleri

Togg ilk etapta C segmentte yer alacak 2 farklı SUV üretecek. Araçlar temel olarak aynı altyapıya sahip olsalar da tasarımsal bazı farklar söz konusu. Örneğin 150 kW tek motor seçeneğine sahip versiyonun ön ızgarası biraz daha sade olacak. Hızlanma ve menzili tarafında ise 300 kW çift motorlu dört çeker versiyonun göre biraz daha performans tutkunlarına hitap edeceğini görüyoruz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir