İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Togg hatchback projesi rafa kaldırıldı! İşte yerine gelecek model

Bugün gerçekleştirilen 29 Ekim etkinliğinde Togg (Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu) ailesi için düğmeye basıldı. Yetkililer, Togg hatchback yerine C segment Xcoupe (C-X Coupe) üretileceğini açıkladı.

C segment Togg Xcoupe (C-X Coupe) için ilk açıklama yapıldı

Ülkemizin yerli ve milli ilk elektrikli aracı olma özelliğine sahip olan Togg ailesi, bugün ihtişamlı bir gösteri ile tanıtıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı etkinlik, dünya basını tarafındna da merakla takip edildi.

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, tanıtılacak otomobillerin fiyatları ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Fiyat konuşmak için erken olduğunu belirten Karakaş, “Özellikle otomotiv sektöründe hiçbir şirketin 5-6 ay öncesinden fiyat belirlemesi ne yazık ki mümkün değil.” ifadelerine yer verdi.

ShiftDelete.Net ekibi olarak katılım sağladığımız etkinlikte, Togg serisi için geliştirilen teknolojiler sergilendi. Togg serisine güç verecek batarya ve motor teknolojilerinin yanı sıra, araçlarda sürücülerin anlık sağlık durumunu kontrol edebilen yapay zeka destekli sistem de kullanılacak.

Togg SUV, Togg Sedan, Togg C-X Coupe, Togg Kompakt SUV ve Togg MPV modellerinin tamamı 2030 yılına kadar yollarda olacak. İlk tanıtılan model olan Togg SUV, 18 Mart 2023 tarihinde piyasaya sürülecek.

Ülkemizde en çok tercih edilen segmentte üretilecek Togg Sedan ise 2025 yılının ilk yarısında otomobil tutkunlarının karşısına çıkacak. Togg SUV haricindeki modellerin ne zaman Avrupa’ya ihraç edileceği ne yazık ki bilinmiyor.

Togg ailesinin satış tarihi ne zaman?

Bugün düzenlenen etkinlikte tüm modellerin çıkış tarihleri açıklandı. Gelecek yıl karşımıza çıkacağı düşünülen hatchback yerini Togg Xcoupe’ye verdi. Yeni modelin 2026 yılında piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor.

Model Araç tipi Tanıtım tarihi Türkiye çıkış tarihi Avrupa çıkış tarihi Motor
Togg SUV C-segment SUV 27 Aralık 2019 18 Mart 2023 2024 3. çeyrek Elektrikli
Togg Sedan C-segment Sedan 27 Aralık 2019 2025 1-2. çeyrek Elektrikli
Togg Xcoupe C-segment Xcoupe 29 Ekim 2022 2026 sonrası Elektrikli
Togg Kompakt SUV B-segment SUV Bekleniyor 2030’a kadar Elektrikli
Togg MPV Bekleniyor 2030’a kadar Elektrikli

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir