İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Musk köşeye sıkıştı! Otomobil üreticilerinden Twitter tepkisi

Elon Musk, sancılı sürecin ardından nihayet Twitter’ı satın aldı. General Motors, Twitter reklam anlaşmasını askıya aldığını duyurdu. Bir süre Twitter’a reklam vermeyeceklerini duyuran şirket, yeni yönetimin davranışlarını inceleyeceklerinin altını çizdi.

General Motors: “Twitter reklamlarını askıya aldık.”

Twitter’ı satın aldıktan sonra bazı çalışanlar ile yolunu ayıran Musk, şirketlerin iş birliği konusunda mesafeli yaklaşmasına sebep oldu. Detroit merkezli otomobil üreticisi General Motors, Twitter’ın gidişatı hakkında fikir edinmek istediğini duyurdu.

Konu hakkında açıklama yapan General Motors yetkilileri, “Platformun yeni mülkiyeti altındaki yönünü anlamak için Twitter ile etkileşim halindeyiz. Bir medya platformunda önemli bir değişiklikle normal iş akışında olduğu gibi, ücretli reklamlarımızı geçici olarak durdurduk.” ifadelerine yer verdi.

CNBC ile yapılan röportajda, Twitter’daki müşteri hizmetleri etkileşimlerine devam edecekleri belirtildi. Otomobil dünyasındaki bir diğer ilginç gelişme ise Citroen’den geldi.

Citroen, “Rakiplerimizden birinin sahip olduğu sosyal medya platformuna merhaba.” diyerek Twitter üzerinden Elon Musk’a gönderme yaptı. Elektrikli araç girişimi olan Fisker’ın CEO’su Henrik Fisker, Musk Twitter’ı satın aldığı için hesabını sildi.

Wall Street Journal’da yer alan başka bir habere göre, yaklaşık bir düzine marka Twitter’da reklamlarının durdurulmasını istedi. Elon Musk, reklamverenlere için Twitter hesabı üzerinden açıklama yayınladı.

Diğer otomobil üreticilerinin General Motors’un hareketine katılıp katılmayacağı henüz bilinmiyor. Analistler, Twitter hisselerinin ciddi bir şekilde düşeceğini tahmin ediyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir