İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İlk Togg Banttan İndi! Erdoğan: “60 Yıllık Hayalin Gerçeğe Dönüşüne Tanıklık Ediyoruz”

Gemlik Kampüsü’ndeki açılış töreninde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘60 yıllık hayalin gerçeğe dönüşüne tanıklık ediyoruz. Bir tarafta kırmızı bir tarafta beyaz. Togg 85 milyonun ortak gururudur‘ dedi.

Erdoğan konuşma yapacağı alana banttan inen ilk araçla geldi

Togg’un seri üretiminin yapılacağı Gemlik Kampüsü’nün açılış töreni sürüyor. Açılış töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın direksiyon başında olduğu ilk araç, seri üretim bandından indirildi. Erdoğan konuşmaya yapacağı alana da banttan inen ilk aracı sürek geldi.

“Togg Avrupa’nın yollarına bütün bu modelleriyle girdiği zaman ciddi manada tutuşacaklar.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende yaptığı konuşmada, ‘Togg, ülkemizin güçlü yarınları için bu ortak hayali kurmanın tadını hepimize yaşatan projenin adıdır. Seri üretim bandından indirip, sizlerin huzuruna çıkardığımız bu ilk araçla 60 yıllık hayalin gerçeğe dönüşüne şahitlik ediyoruz.’ dedi.

Erdoğan, şöyle devam etti: 

‘Şimdi Togg Avrupa’nın yollarına bütün bu modelleriyle girdiği zaman ciddi manada tutuşacaklar. Ne diyecekler? ‘Çılgın Türkler geliyor.’ diyecekler.’ 

‘Siz ‘Fabrika kurulmuyor’ diye ortalıkta dolaşanlara itibar etmeyin. Bugün Türk sanayicisi fabrika kuracak arsa bulabilmek için birbiriyle yarışıyor.’

‘Vatandaşlarımız Togg siparişlerini şubatta başlayacak ön satışla birlikte verebilecekler’

Sürecek…

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir